tvorba webu

PHP

PHP je skriptovací jazyk pracujícící na straně serveru. Narozdíl od javascriptu, který skripty provádí až v prohlížeči tedy umožňuje práci s daty na serveru a tím i velký prostor pro použití různých funkcí.

Výhodou zpracování PHP na straně serveru je kromě možnosti práce se soubory a databází také jejich bezpečnost. Protože k návštěvníkovi dorazí jen výsledek toho co PHP vygeneruje návštěvník nevidí zdrojový kód PHP skriptu a nemůže ho zkopírovat.

Využití PHP

PHP se nejčastěji používá pro různá diskusní fóra, redakční systémy, e-shopy, ankety, formuláře, počítadla... kde jeho hlavní silou je propojení s databází MySQL. Hodí se stejně tak pro komplexní redakční systémy jako i pro jednoduché, ale zato hodně efektivní vlkádání stejného obsahu do více stránek což se hodí třeba pro menu. Perfektní nahrazení rámců (frames). Pomocí této jednoduché php funkce můžete do každé stránky vložit data ze souboru menu.php (a zde upravovat menu celého webu)

<?php include("./menu.php"); ?>

Užitečné je také použití proměnných. Např. na začátku stránky můžete definovat určitou frázi (nadpis), vložit ho do title, h1 a nahrazovat onu frázi "echem". Potom máte možnost změnit frázi centrálně pro celou stránku.

<?php $nadpis="Petra Nováková"; ?>
<?php echo $nadpis; ?>

Po tom co se slečna Nováková vdá stačí když změní $nadpis a na celé stránce bude mít nové příjmení :-)

Instalace PHP

Instalace PHP

PHP se připravuje!
PHP

Profesionální tvorba webových stránek za nízké ceny.


tyto stránky  internet    

Web stále aktualizujeme a doplňujeme o nové články, návody, tipy a informace

Tvorba webu návod | Tvorba www stránek | | Odkazy | Mapa webu | powered by Linux
Tvorba webových stránek