tvorba webu

Software pro tvorbu webu

Pro vytvoření webových stránek není potřeba kupovat žádné speciální programy. Lze využít open-source programy a pro vytvoření jednoduché webové stránky stačí obyčejný textový editor.

Textový editor

Se zdrojovým kódem můžete pracovat i v jednoduchém textovém editoru jako je třeba Poznámkový blok ve Windows. Lepší je ale použít nějaký specializovaný editor, který ve zdrojovém kódu zvýrazňuje HTML tagy. Takový dobrý program pro Windows je třeba PSPad, většina linuxových textových editorů to zvládá.

Profesionální editory

Použít Front Page může být zrádné protože Front Page vytváří zdrojový kód strojově a to dost špatně, nelogicky a. Nazývat Front Page profesionálním editorem je dost odvážné protože spíš než profesionální webdesigneři ho používají amatéři kteří nemají dost informací a chtějí vytvořit stránky které budou "nějak" fungovat.
WYSIWYG html editory jako FrontPage slouží pro vytváření stránek bez znalosti HTML psaním jako třeba ve Wordu. WYSIWYG editory mohou být užitečné, ale spíše v případech pokud už o HTML něco víte. Mezi WYSIWYG editory patří také například linuxový GINF. Další skupinou jsou editory, které nabízejí hodně funkcí, ale zdrojový kód si pořád hlídá autor. Mezi takové patří linuxový Bluefish, Nvu nebo windowsovský HomeSite. Pořád pracujete ve zdrojovém kódu, ale tagy a formátování textu se "naklikává". Tyto editory můžu doporučit nejvíc.

Grafické editory

Někdy je také potřeba pracovat s grafikou. K tomu je vhodný program Gimp nebo komerční Photoshop a vektorový editor Inkscape. Jak rastrový (bodová grafika) editor Gimp tak i vektorový Inkscape jsou zdarma v Linuxu i pro Windows. Při vytváření grafiky pro web je třeba myslet na to, že stránka s grafikou se bude načítat po síti a ne každý má bleskové připojení k internetu.

FTP klient

FTP klienti jsou programy sloužící pro přenos souborů na server. Údaje pro připojení FTP protokolem získáte od svého webhostera, ty potom zadáte do programu sloužícímu pro FTP přenos. Můžete použít plugin do Firefoxu FireFTP nebo pro tuto činnost postačí i souborový manager operačního systému. Speciální software jako Midnight Commander nabízí i pokročilejší funkce. http://www.kalsey.com/tools/buttonmaker/
Software pro tvorbu webu

Profesionální tvorba webových stránek za nízké ceny.


tyto stránky  internet    

Web stále aktualizujeme a doplňujeme o nové články, návody, tipy a informace

Tvorba webu návod | Tvorba www stránek | | Odkazy | Mapa webu | powered by Linux
Tvorba webových stránek